Кінезіотерапія, буквально означає «лікування рухом» і в роботі нашого центру ми використовуємо цей метод лікувального впливу. При відновленні пацієнтів після травм і операцій, при лікуванні болю в суглобах і болю в спині, ми робимо упор на активну, грамотно розроблену, етапну і послідовну програму фізичних вправ, які впливають саме на причину захворювання, дозволяють вирішити багато проблем опорно-рухового апарату (болі в спині і суглобах, скутість, малорухливість, порушення координації і моторних навичок) і створюють умови для одужання і реабілітації.
Болі в суглобах виникають з багатьох причин. Одна з них – недостатність зв’язкового апарату і слабкість м’язів: це призводить до того, що все навантаження лягає на суглоби і зв’язки. Завдяки кінезіотерапії ми підсилюємо м’язовий апарат, приводимо його в тонус, що створює власний м’язовий корсет, підсилює одні м’язи і розтягує інші.
Ще одна причина болю – скутість суглобу: через недостатнє харчування суглобової капсули, хрящів, зв’язок і сухожилля. М’язи, які не працюють, менше «харчуються»: приплив крові менше, процес регенерації уповільнений. Як тільки суглоб починає працювати – організм спрямовує туди кров, і процеси відновлення йдуть активніше.
Кінезіотерапію рекомендують також пацієнтам перед операціями із заміни суглоба. В результаті операції замінюються опорні поверхні, але м’язи залишаються тими ж. І якщо м’язи в гарному тонусі – терміни реабілітації суттєво скорочуються.
Ми пропонуємо нашим пацієнтам комплекс силових вправ, підібраний для виборчого зміцнення окремих груп м’язів. Всі ці вправи безпечні і не мають на меті перекачати мускулатуру.
Для тренувань пацієнтів ми використовуємо рамково-блоковий тренажер, гантелі, тренажер “Орбітрек”, велотренажер, бігову доріжку. Також ми проводимо заняття на спеціальному реабілітаційному тренажері – Redcord.
План силових вправ ми складаємо для кожного пацієнта індивідуально – залежно від поставлених на період реабілітації завдань, особливостей захворювання, віку, функціональних можливостей і ступеня тренованості пацієнта.
Сформований у людини (частіше – в результаті травм або захворювань) звичний спосіб рухів часто призводить до артропатії (суглобових захворювань) і порушення всього кінематичного ланцюжка (суглоби нижніх кінцівок, таз, хребет).
Функціональні вправи допомагають скоригувати патологічні індивідуальні стереотипи рухів і сформувати правильні. Ми маємо на увазі, в першу чергу, крок, біг, спуск-підйом по сходах, присідання і підйоми. Завдяки цим вправам м’язова сила, придбана під час силових тренувань, використовується для повсякденних рухів.
На завершення кінезіотерапії ми пропонуємо нашим пацієнтам різні комплекси динамічних вправ, які дозволяють безболісно і безпечно повернутися до звичного активного способу життя, почати або продовжити займатися тим чи іншим спортом.
В кінці курсу реабілітації ми також можемо скласти для пацієнта рекомендації щодо подальших занять в тренажерному залі або іншим заняттям фізкультурою і спортом.