Якщо ви дивилися Олімпійські ігри в Лондоні, ви, безсумнівно, бачили спортсменів з яскравими кольоровими стрічками, наклеєними на різні частини тіла. Те, що вони «носять» називається Кінезіотейп і він допомагає спортсменам краще і безпечніше рухатися, а в деяких випадках служить для реабілітації та лікування пошкоджених м’язів і суглобів.
Але чи так ефективні ці яскраві стрічки або це просто нова мода і нічого більше? Що ж таке Мультитейпінг або Кінезіотейпування? В яких випадках застосовується ця методика і наскільки зберігається ефект? На ці питання ми спробуємо коротко дати відповідь.
Давайте почнемо спочатку. Ідея застосування наліплення стрічок прийшла в голову мануального терапевта з Японії Кензо Касі в 1973 році. Він лікував своїх пацієнтів методами фізіотерапії, мануальної терапії і, тим не менш, в деяких випадках він не міг усунути біль і допомогти своїм пацієнтам. Його мета полягала в пошуку методики, яка б знижувала тиск і усувала набряк в тканинах, викликаний запаленням пошкоджених м’язів, а також стимулювала крово- і лімфообіг в пошкоджених тканинах.
Що таке Кінезіотейп?
Кінезіотейп являє собою виготовлену з бавовни стрічку з нанесеним на одну сторону гіпоалергенним акриловим клеєм. Стрічка розтягується вздовж і не розтягується впоперек, що має значення для техніки застосування. За товщиною і еластичностю тейп максимально наближений до шкіри людини. Це дозволяє йому розтягуватися і не травмувати шкіру.
Як це працює?
Будь-яка травма, будь то регулярна мікротравматизація або одинична інтенсивна травма, викликає запалення у травмованій тканині. Однією з ознак запалення є набряк, який ускладнює подальший рух і викликає больові відчуття. Пошкоджені м’язи тісно пов’язані з іншими м’язами, які всі разом перебувають в щільному футлярі – фасції. Таким чином, пошкодження декількох м’язових волокон викликає порушення роботи всього м’яза. При наклеюванні тейпа в положенні розтягнутої м’язи, її скорочення викликає «підтягування» шкіри і звільнення простору для руху. Рух м’язи з наклеєним тейпом як насос або гармошка «прокачують» лімфу, поліпшується кровообіг, що сприяє більш швидкому відновленню після ушкодження. Як результат, після застосування тейпу відразу ж знижується больовий синдром, збільшується обсяг рухів в суглобі. Дія тейпа починається відразу після приклеювання і триває цілодобово до 5 днів. Протягом цього часу його не потрібно відклеювати і знімати. Найбільш значимий ефект – знеболюючий і протизапальний. Вже через кілька хвилин після правильного приклеювання тейпа відчувається полегшення болю і збільшення обсягу руху хворої кінцівки.
Також Кінезіотейпування може бути дуже корисним при застарілих пошкодженнях. Справа в тому, що травма і біль в м’язових волокнах, як вже було сказано вище, викликають скорочення всього м’яза і порушення траєкторії її руху. У деяких випадках неправильна траєкторія закріплюється і виникає т.зв. «Патологічна локомоція», тобто весь ланцюг агонист-синергист-антагоніст (напр., біцепс-плечелучева м’яза-трицепс) починають працювати в дисбалансі. В цьому випадку перервати порочне коло і відновити роботу ланцюжка можна за допомогою Кінезіотейпування і подальшого виконання вправ, що задіюють цю групу м’язів.
В одну з задач Кінезіотейпування входить зняття набряку кінцівки. Для цього широка стрічка розрізається уздовж і наклеюється через набряклий сегмент до найближчого великого лимфатичного сплетіння.
Ну і нарешті, остання за списком, але не за важливістю завдання – підтримка тейп сильно травмованих або перерозтягнутому м’язів. Дуже широко Кінезіотейп застосовується в якості засобу для полегшення вагітних, створюючи підтримку для живота.
Фахівці центру КІНЕЗІО є сертифікованими фахівцями з Кінезіотейпування і успішно застосовують цей метод у своїй практиці реабілітації.
Ось далеко не повний перелік захворювань при яких ми використовуємо метод Кінезіотейпування:
У центрі КІНЕЗІО Ви можете ефективно зняти больовий синдром або стабілізувати пошкоджений сегмент за допомогою методу Кінезіотейпування!
Чекаємо Вас в нашому центрі !!!