Міофасціальний реліз

Міофасціальний реліз – це прийоми, спрямовані на вивільнення фасції.

Фасція – сполучна тканина, що покриває м’язи, сухожилля, органи і судинно-нервові пучки в нашому організмі. Сполучна тканина м’язи грає важливу роль у функціонуванні м’язи, як органу. В ідеальному організмі фасції завжди залишаються м’якими і еластичними і зберігають свою рухливість, але в реальності з віком, під впливом травм і навантажень фасциальная тканина втрачає еластичність, стає тугою і менш рухливою. При перенапруженні фасції погіршується кровотік в проходячих через неї судинах. М’язи і фасції нерозривно пов’язані між собою: розслаблення або вкорочення фасції безпосередньо впливає і на функціонування м’язи.

Для розуміння методики міофасціального релізу слід також ввести термін «критичної точки», який був введений в 1942 році доктором Janet G.Travell. Критична точка (зона, область) – область сверхподразника тканини діаметром в декілька міліметрів, хвороблива при стисненні. Ці точки, що відчуваються, як горошини в товщі м’язів, вкорочують м’язові волокна, частиною яких є. Утворення тригерних точок відбувається під дією надмірних навантажень на м’язи. Тригерні точки заважають м’язі розслабитися, в результаті чого вона швидко втомлюється, повільно відновлюється після напруги і піддається зайвим скороченням під час роботи.

Методика МФР

Міофасціальний реліз – це ефективна мануальна техніка. Спеціаліст мануально впливає і на м’язи, і на сполучну тканину, здавлює і пасивно розтягує м’язи, а також надає руху тугорухливим суглобам. Це призводить до розслаблення міофасціальних структур і розблокування тригерних точок.

 

Для кого показаний міофасціальний реліз?

МФР незамінний там, де потрібно відновити втрачений об’єм рухів в суглобі, прибрати больові відчуття в м’язах, усунути виник м’язовий гіпертонус (підвищений напруга).

Ефект МФР проявляється в збільшенні амплітуди руху суглоба, відновлення втраченої довжини пошкодженої м’язи. Курс МФР дозволяє поліпшити якість рухів і прибрати больовий синдром, нормалізувати кровообіг.

Задати питання