Реабілітація після операції

Для пацієнта кінцевим результатом лікування є відновлення втраченої функції кінцівки і повернення до звичного ритму життя. Очевидно, що реалізувати цю мету в хірургічному стаціонарі не представляється можливим. Разом з цим остаточне відновлення ще не відбулося і пацієнту потрібен лікарський контроль і грамотний напрямок подальшого процесу лікування.

Хто наші пацієнти?

Нами розроблені комплексні програми лікування пацієнтів після:

  • артроскопічних операцій на колінному суглобі;
  • ендопротезування кульшового та колінного суглобів;
  • операцій на верхній і нижній кінцівках;
  • тугорухливість (контрактура) ліктьового суглоба;
  • тугорухливість (контрактура) плечового суглоба;
  • операцій на хребті;
  • також ми пропонуємо програми підготовки пацієнта до планових операцій по заміні суглоба.

Визначення стану пацієнта

На первинному прийомі лікар ортопед-травматолог визначає поточний стан пацієнта після операції або іншого виду лікування, з’ясовує причини травми, терміни операції і складає індивідуальний план лікування.

Курс реабілітації

Для фізичної реабілітації пацієнтів після травм і операцій ми використовуємо фізіотерапію, лікувальну фізкультуру, масаж з техніками постізометричної релаксації, мануальну розробку рухів в суглобах (стретчинг), медикаментозні призначення. Визначити який із засобів реабілітації необхідно саме у Вашому випадку, можна після первинного огляду.

Першочерговим засобом фізичної реабілітації пацієнтів після травм і операцій є лікувальна фізкультура – кінезіотерапія. Програму занять розробляє лікар ортопед-травматолог. Заняття з реабілітологом проходять в залі, оснащеному необхідним сучасним обладнанням та тренажерами під контролем досвідченого інструктора і під наглядом лікаря.

У нашій роботі ми керуємося протоколами реабілітації провідних зарубіжних клінік (Австрія, Німеччина, Росія) і завжди дотримуємося рекомендацій оперувавшого (лікуючого) лікаря.

Тривалість лікування

Фізична реабілітація – це процес відновлення функції кінцівки і повернення до звичного способу життя. Тому заняття з реабілітологом виконуються за індивідуальною програмою і позначити тривалість лікування можна тільки після огляду лікарем і проходження декількох занять. Грунтуючись на нашому досвіді, а також на протоколах стандартного післяопераційного лікування, тривалість курсу зазвичай становить від 20 до 30 занять.

Для демонстрації прикладу реабілітації пацієнтки після артросокпічної операції на колінному суглобі пропонуємо подивитися відеоролик:

Післялікувальний супровід

Після завершення відновного курсу ми даємо комплекс рекомендацій, дотримання яких допоможе уникнути ускладнень в майбутньому.

Після закінчення курсу лікування ми не кидаємо наших пацієнтів і завжди готові відповісти на всі ваші запитання.

Записатися на прийом

Задати питання