Для успішного лікування перш за все потрібно правильно поставити діагноз. Тому ми проводимо всебічне і системне обстеження пацієнта, яке включає в себе збір анамнезу захворювання, огляд і проведення функціональних тестів і вимірів пацієнта, лабораторне дослідження крові, УЗД-обстеження.
Такі обстеження пацієнти можуть пройти в нашому Центрі. У разі, якщо потрібні інші види дообстеження – рентген, МРТ або інші види додаткової апаратної діагностики, лікар запропонує кращого фахівця, який проведе обстеження у зручний час.
У нашому Центрі пацієнти можуть здати матеріал на різні аналізи:
Ультразвукове дослідження суглобів та м’язів абсолютно нешкідливо для пацієнта, не вимагає підготовки і проводиться в короткі терміни. При цьому УЗД дозволяє проводити діагностику суглоба, м’язів або сухожилля в спокої і при русі, порівняти досліджувану область з протилежною, вчасно виявити гематоми, набряки і інші пошкодження суглобів, м’язів, сухожилля чи сосудів. Також УЗД допомагає контролювати процес відновлення пошкоджених структур в динаміці під час лікування і проходження реабілітації. Обов’язково використовується УЗД для контролю введення голки при виконанні внутрішньосуглобових блокад і ін’єкцій препаратів в пошкоджені ділянки м’язів і сухожилля.
У ультразвукової діагностики дуже багато залежить від фахівця, який проводить обстеження. У КІНЕЗІО дослідження виконують сертифіковані фахівці УЗД – лікарі-ортопеди, які безпосередньо спеціалізуються на дослідженні скелетно-м’язової системи.
Коли спортсмени отримують травму, в їхній програмі реабілітації завжди настає момент, коли вони запитують себе: «Чи можу я повернутися до свого колишнього спортивного режиму? Коли мені можна брати участь в змаганнях? На що зробити акцент, щоб не допустити повторної травми?». Для відповіді на ці питання спортивні лікарі та реабілітологи використовують специфічні тести для визначення ступеня відновлення пошкодженого сегмента, рівня фізичної форми спортсмена: перевіряють діапазон рухів, силу, симетричність навантаження травмованої і здорової кінцівки. Це дозволяє визначити, чи достатньо реабілітований спортсмен, щоб повертатися в спорт і на що звернути увагу під час тренування, щоб не допустити повторної травми.
Тести, які ми використовуємо у своїй роботі успішно зарекомендували себе у світовій спортивній практиці і широко застосовуються при реабілітації спортсменів, оцінки фізичної форми гравців і атлетів в спортивних командах, мають доказову базу:
Крім того, існують профільні тести, що оцінюють характеристики спортсмена в залежності від виду спорту.
Кожен тест має ряд кількісних критеріїв, які ми підраховуємо і оцінюємо. Аналіз цих критеріїв відображає ризик повторної травми. На підставі аналізу результатів тестів, спортивний лікар формує висновок про можливість повернення в спорт, порадить тренувальний режим, вкаже на аспекти в тренуванні, які потребують поліпшення і опрацювання. Враховується, до якого саме навантаження повинен бути підготовлений спортсмен, адже вимоги до важкоатлету і футболістові будуть відрізнятися.
Функціональне тестування від початку до кінця триває 60 хвилин, проводиться фізичним терапевтом і лікарем, за результатами тесту видається висновок і рекомендації лікаря.
Підрахунок балів за конкретним тестом свідчить про рівень відновлення певної характеристики: сили, швидкості, витривалості, координації, ступеня контролю балансу корпусу, амплітуди руху в суглобі і т.д. У разі, якщо дефіцит результатів тестів критичний, лікар може порадити спочатку пройти підготовку до спорту, призначити цільові вправи, тобто приділити увагу тому аспекту, який з високою часткою ймовірності може призвести до повторної травми.