Програми лікування хребта

Згідно зі статистикою, близько 80% людей відчували біль в спині хоча б раз в житті. З них 20% живуть з хронічним болем більше 3-х місяців. Болі в спині займають друге місце за поширеністю серед гострих больових синдромів (після головного болю).

Які причини болю в спині?

У переважній більшості випадків болі в спині можуть бути викликані змінами суглобів і зв’язкового апарату хребта, а також пошкодженням і захворюваннями м’язів. Однак, приблизно в 10% випадків причиною болю в спині є захворювання внутрішніх органів, які вимагають відповідного лікування.

Найважливішу роль в підтримці хребта грають оточуючі його м’язи. Малорухливий спосіб життя призводить до порушення балансу в роботі м’язів: ті з них, які працюють недостатньо, слабшають і коротшають, а ті, що відчувають перевантаження, розтягуються і постійно знаходяться в напрузі. Тривале перенапруження м’язів веде до підвищення їх тонусу і порушення харчування, виникнення запалення (міозит) і болю (біль у м’язах).

Функцію амортизатора, що пом’якшує прокладки між хребцями, виконує міжхребцевий диск. Коли навантаження на нього зростає, він поступово перестає справлятися зі своїм завданням. Це може відбуватися як при збільшенні зовнішнього навантаження (зайва вага, підйом вантажів), так і при неправильному її розподілі (вимушена робоча поза, порушення постави, слабкість м’язів, що підтримують хребет).

Крім цього, зміни всередині самого диска, які відбуваються з віком, при порушенні обміну речовин або як наслідок травми, призводять до того, що диск втрачає свою пружність і міцність, деформується. Можна сказати, що диск «розплющується», не витримуючи навантаження. Ці процеси в диску і оточуючих тканинах називаються остеохондроз.

У важких випадках внутрішні частини диска починають випинатися і здавлювати проходячі поруч нерви. Спочатку виникає невелике випинання, а потім грижа диска. Протрузії і грижі можуть супроводжуватися сильним болем. Біль може поширюватися по ходу нерва або ж відчуватися на віддалі – в тій частині тіла, до якого йде нерв (корінцевий синдром, радикуліт).

Оскільки диск не справляється з навантаженням, функцію опори беруть на себе інші частини хребта – так підвищується навантаження на міжхребцеві суглоби. У них теж йдуть процеси зносу – розвивається артроз міжхребцевих суглобів. Всі ці процеси супроводжуються запаленням і болем.

5 етапів лікування хребта
в медичному центрі КІНЕЗІО

1.  Діагностика і визначення проблеми, складання індивідуальної програми лікування з урахуванням особливостей конкретного пацієнта.

2.  Купірування гострого болю. Першою сходинкою лікування призначається медикаментозна терапія і фізіотерапія для зняття запалення і набряку. Якщо ця терапія недостатньо ефективна, наступним етапом призначаються лікувальні блокади. Блокади – це ін’єкції протизапальних і знеболюючих засобів, які вводять безпосередньо в осередок запалення і болю. За рахунок цільового введення вони забезпечують дуже швидкий ефект. У КІНЕЗІО медикаментозні блокади виконуються під контролем УЗД. Візуалізація за допомогою ультразвуку забезпечує точне попадання в місце запалення.

3.  Початковий етап лікування. У цей період основна задача – зняти біль, розслабити і розтягнути тоничну мускулатуру і механічно розвантажити хребетний стовп. Пацієнт відвідує індивідуальні заняття з реабілітологом, застосовується техніка міофасциального релізу. Також призначається лікувальний масаж.

4.  Етап мобілізації хребетного стовпа. Під час занять відбувається збільшення обсягу рухів, корекція патологічних патернів (тобто неправильних стереотипів) руху і загальне розширення рухової активності. Використовуються техніки постизометричної релаксації, проприоцептивна нервово-м’язова фасилітація, вправи на розтяжку, тракционна терапія, а також силові вправи для різних м’язових груп.

5.  Етап реактивації. Дається основне силове навантаження на м’язи спини, індивідуальні програми тренувань дозволяють збалансувати м’язовий корсет хребта і запобігти повторні епізоди загострення болю в спині.

Кінцевим результатом є усунення м’язових дисбалансів, формування м’язового корсету і напрацювання певного запасу міцності на випадок стресових навантажень, що дозволяє відновити нормальну біомеханіку руху у хребті.

Комплексний підхід та індивідуальні програми лікування дозволяють нам домагатися відмінних результатів в лікуванні проблем хребта. Зверніться в КІНЕЗІО, наша команда фахівців обов’язково допоможе вам позбавитися від болю в спині!

 

Задати питання