Функціональний тренінг

Функціональний тренінг – це унікальні тренування, побудовані за принципом комплексного включення в роботу максимальної кількості м’язових груп, в яких використовуються тільки ті природні рухи і навантаження, з якими людина стикається щодня. Як тільки стало зрозуміло, що тренажери приносять більше шкоди, ніж користі, створюючи підвищену напругу в суглобах і змушуючи людину приймати неприродне положення, люди повернулися до виконання більш функціональних варіантів вправ (мультискладових), які задіюють кілька м’язових груп. Можна все життя займатися силовими тренуваннями, створити прекрасний м’язовий рельєф і опинитися абсолютно не готовим до того різноманіття можливих навантажень, з якими доводиться стикатися в повсякденному житті, не кажучи вже про такі координаційно-складні види спорту, як скелелазіння, серфінг, гірські лижі, теніс , гольф.

Тренувальна програма спрямована на розвиток і зміцнення глибоких м’язів-стабілізаторів, що підтримують і захищають хребет і суглоби від травм і щоденних навантажень. Тренування акцентовані на м’язи кора – м’язи преса, глибокі м’язи спини, сідничні м’язи, грудні м’язи. Такі заняття найбільш корисні пацієнтам, які відновлюються після травм, після тривалої паузи в активних фізичних навантаженнях, для підтримки спортивної форми. В ході тренування поєднуються всі можливі режими м’язової роботи, що дозволяє розвинути універсальне тіло, здатне пристосовуватися до мінливих умов навколишнього середовища.

В роботі нашого центру ми використовуємо функціональні тренування для корекції неправильних (патологічних) стереотипів руху і формування правильних. Однією з найважливіших особливостей функціонального тренінгу є відсутність зайвої напруги в суглобах, хребті, що зменьшує ймовірність травм, пов’язаних з неприроднім положенням частин тіла під час фізичного навантаження.

Функціональний тренінг в медичному центрі КІНЕЗІО (Харків)

Функціональний тренінг проводиться і як окреме тренування, і як доповнення до традиційного силового тренінгу. Ускладнення тренування відбувається не за рахунок збільшення ваги обтяження, а за рахунок ускладнення рухів за допомогою спеціального обладнання. Наприклад, тренування на розвиток почуття рівноваги – це заняття на нестійкій поверхні.

Результат функціонального тренінгу:

  • підготовка людини до природних фізичних навантажень;
  • зниження травматизму за рахунок формування правильних рухових навичок і усунення асиметрії в русі;
  • поліпшення постави;
  • фізична підготовка до різних видів спорту;
  • зниження ваги тіла за рахунок жирового компонента;

Персональна тренувальна програма розробляється інструктором і лікарем з урахуванням Ваших індивідуальних особливостей: враховується Ваша спортивна підготовка, стан здоров’я та мета, яку Ви поставили перед собою. Саме заняття за індивідуальним графіком дають більш високу результативність тренувань.

Функціональний тренінг універсальний і незамінний для всіх, хто захоплюється спортом, веде активний спосіб життя.

Функціональний тренінг в медичному центрі КІНЕЗІО (Харків)

Задати питання